насчет нас

EÇ Mimarlık, Ulusal ve Uluslararası alanda Mimarlık, Mühendislik, Tasarım ve Sürdürebilirlik konularında hizmet veren bir organizasyondur. Mimari proje hizmeti, Mimari Doğrama ve Cephe Sistemi Tasarımı, Dış Cephe Projelendirme Hizmeti, Mimari Cephe Kabuğu Danışmanlık Hizmetleri, Cephe Sistemi Danışmanlığı ve Teknik Danışmanlık hizmeti vermektedir.

Şirketimiz 2019 yılında Mimar Ersoy Çakır tarafında kurulmuştur. Mimar, danışman, bilirkişi ve sektörel eğitmendir. Kendisi 1997 Y.T.Ü. Mimarlık Bölümünden mezunudur. İşletme Yönetimi MBA programını da bitirmiştir Bitirme tezi ‘’Marka Stratejileri’’ üzerinedir. İngiltere Bath Üniversitesi’nde; Giydirme Cephe Tasarım ve Konstüksiyon, Giydirme Cephelerde Yangın Performansı, Strüktürel Performans: Yüklemeler, Strüktürel Kontrol ve Eurocode konularında eğitim almıştır. 2015 yılında İTÜ’den Cephe Sistemleri Uzmanlığı eğitimi almıştır. İTÜ tarafından düzenlenen “Cephe Sistemleri: Performans, Standart ve Şartname Uzmanlık Sertifika Programı” ında 3 yıl sektörel eğitmen olarak görev yapmıştır. Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi’nde ‘’Mimari uygulamalarda Alüminyum ve gelecekteki yeri’’, Kırklareli Üniversitesi’nde ‘’Geleceğin Cephe sistemleri’’ üzerine seminerler vermiştir. Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde Cephe sistemleri üzerine misafir eğitmen olarak eğitim vermiştir. Fikri ve Sınai haklar mahkemesinde sektörel bilirkişilik görevlerinde bulunmuştur. PÜKAB derneğinde teknik komitede hizmet vermiştir. Şu an PÜKAB Yönetim Kurulu üyesidir. Aynı zamanda Galsiad üyesidir.

Yayınlanmış yazı ve makaleleri vardır. Bazıları; Giydirme Cepheler ısı Hesabı (2015), Giydirme Cephe ve Yoğuşma & Nem Kontrolü (2015), Giydirme Cephelerde Gün Işığı Performansı (2015), Mimari’de Çift Cepheler (2014), Movable Solar Shading Systems (2014), Pencereler (2014), Bloom Solar Shading (2014), Liquid Façade (2014), Cam Panellerde Radyasyon etkileşimi (2014), Akıllı Cephe Sistemleri (2014), Vertical Gargen Facade Systems (2013), Giydirme Cephe Sistemleri Sınıflandırma Kriterleri (2013), Matrix Façade (2013), Thermometric Façade (2013), Clasification of Facade Systems (2013), Facade Systems Performance Criteria (2013)Giydirme Cephelerde Enerji verimi (2013), Mimarlıkta Alüminyum Pencere, Kapı ve Perde Duvar Sistemleri (2013), Perde Duvar Sistemleri ve Tarifler (2013), Mimari Cephelerde Alüminyum Kompozit Panel kullanım kriterleri (2007)…

USA, Avrupa, Türkiye ve Çevresi, Ortadoğu bölgelerine 100’ün üzerinde ‘’Cephe ve Doğrama sistemi Tasarımı’’ yapmıştır. Prestijli projelerde ‘’Mimari Cephe Kabuğu Danışmanlığı’’ hizmetleri sunmaktadır. Mimari Proje faaliyetleri devam etmektedir.

EÇ Mimarlık, Ulusal ve Uluslararası alanda Mimarlık, Mühendislik, Tasarım ve Sürdürebilirlik konularında hizmet veren bir organizasyondur.

контакт

Piyalepaşa Mah. Naz sok. No:13 Beyoğlu/istanbul
34440

+90 532 308 76 05

info@ersoycakir.com